Krzysztof Guzewicz
 

Pomysłodawca akcji, muzyk, perkusista i perkusjonista.

Pedagog, terapeuta zajęciowy osób z niepełnosprawnością

intelektualną. Producent muzyczny i menadżer. Goozi

Adam Buka

Wspiera akcję od strony producenckiej. Reżyser

i dokumentalista. Student Szkoły Wajdy. Twórca bardzo ciepło przyjętych krótkometrażowych filmów: „Kierowca” i „Obywatel”.

Natalia Czekała

Pianistka, kompozytorka, autorka muzyki do sztuk teatralnych.

Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.

Związana jako edukatorka muzyczna z Narodowym Instytutem

Fryderyka Chopina. Laureatka ogólnopolskich i międzynarodowych

konkursów pianistycznych. Założycielka zespołu ethnojazzowego

T/Aboret.

Ľudmila Bubánová

Scenografka i kostiumografka. Absolwentka Wydziału

Scenografii Wyższej Szkoły Sztuk Scenicznych w Bratysławie

i Wydziału Scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Współpracuje z teatrami w Polsce i na Słowacji. Zajmuje się także projektowaniem wystawienniczym w biurze projektowym Kłaput Project.

Muzyka

Akcja dofinansowana z środków PFRON

Warszawskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Sławek Jaskułke


Polski pianista jazzowy, improwizator, kompozytor muzyki fortepianowej, orkiestrowej, teatralnej i filmowej. Absolwent Katedry Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Gdańsku. Ma za sobą występy na największych scenach muzycznych i festiwalach jazzowych, m.in.: Berlin Jazz Fest, North Sea Jazz Festival, Red Sea Jazz Festival, Symphony Hall w Chicago, Carnegie Hall w Nowym Jorku, International Performing Arts Center w Moskwie. Koncertował w kilkudziesięciu krajach i na niemal wszystkich kontynentach.

Andrzej Bauer

Światowej sławy wiolonczelista i kompozytor. Profesorem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Jest założycielem i opiekunem artystycznym Warszawskiej Grupy Cellonet. Coraz więcej czasu poświęca kompozycji i improwizowaniu muzyki. Nagrywał m.in. dla: BBC, ORTF, Norddeutscher Rundfunk, Südwestfunk, Bayerischer Rundfunk i Polskiego Radia.

Film

Zespół T/Aboret

Zespół wywodzący się z różnych muzycznych światów. Wyrażają siebie w ethno jazzowych kompozycjach, improwizacjach, rytmicznych wariacjach. Polskie źródła, lecz język współczesny, miejski. Połączone wspólną wrażliwością. 4 osoby, 13 instrumentów, 1 opowieść.

Patrycja Napierała

Perkusjonistka, pedagog, na stałe grająca w zespołach: Shannon, Same Suki, Kayah & Transoriental Orchestra, Sama Yoon, Hoboud, PompaDur. Współpracowała z Justyną Steczkowską, Katarzyną Nosowską, Czessbandem, Zbigniewem Namysłowskim, Zygmuntem Koniecznym.

Piotr Michalski


Perkusista, wielbiciel rytmu, nauki pobierał w szkole podstawowej, teraz kontynuuje edukację pod okiem Krzysztofa Guzewicza w ŚDS przy ul. Walecznych w Warszawie. Wspaniały groove i ogromne poświęcenie to jego dewiza. To jego pierwszy poważny projekt muzyczny i zarazem, jak sam mówi, początek nowej drogi w życiu.

Wojtek Lubertowicz

Reżyser dźwięku i multiinstrumentalista. Specjalizuje się w grze na orientalnych instrumentach perkusyjnych oraz dętych. Szczególnie upodobał sobie muzykę etniczną, dawną oraz jazz.  Tworzy muzykę do spektakli teatralnych i słuchowisk radiowych.

Natalia Iwaniec

Niezależna tancerka i nauczycielka dzieląca swój czas między Polskę, Wielką Brytanię i Rosję. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie oraz studia taneczne w Dance College we Wrocławiu, gdzie uczyła się tańca współczesnego, hip-hopu, baletu, jazzu i tradycyjnego polskiego tańca ludowego. Poświęciła się tańcowi współczesnemu i improwizacji. Jest jedyną w Polsce certyfikowaną nauczycielką tańca GAGA.

Mateusz Białęcki

Reżyser. Jeden z najmocniej wyróżniających się eksperymentalnych twórców młodego pokolenia. Autor teledysków i filmów krótkometrażowych. Krąży między Paryżem a Warszawą.

Olaf Malinowski

Operator. Absolwent filmoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim oraz wydziału operatorskiego na WRiTUŚ w Katowicach. Tworzy zdjęcia do klipów, reklam, filmów krótkometrażowych. Był operatorem kamery m.in. przy filmach: „Já Olga Hepnarová”, „Niepowstrzymani” oraz „Gejsza”.

Michał Burbo

Aktor. Mim. Lalkarz. Pracę w teatrze rozpoczął jako adept w stołecznej Lalce w roku 1972 roku,. Występował także w teatrze Baj i na scenie Marionetkowej Warszawskiej Opery Kameralnej.
Jeden z najwybitniejszych aktorów teatru lalki w Polsce. Człowiek o niesłychanie przenikliwym spojrzeniu.

Tomek Janus

Aktor. Od 3 lat związany ze sceną teatru ŚDS przy ul. Grochowskiej. Oaza spokoju. Mimiczny minimalista. Zawsze pełen zapału do pracy. Jak sam mówi – nie lubi się spóźniać, lubi natomiast pomarańcze. Dobry duch zespołu. Bardzo kocha swoją dziewczynę Sylwię.

Grzegorz Feluś


Aktor. Lalkarz. Pracę w teatrze rozpoczął w 1980 r. jako adept warszawskiego Guliwera. W programie TVP „Tik-tak” występował jako Pan Kukiełko grając rolę eksperta w dziedzinie sztuki lalkarskiej. Od 1987 r. pracuje w zespole Teatru Lalka.

Bartek Witkowski

Aktor. Od 2 lat związany z teatrem ośrodka ŚDS na ul. Grochowskiej w Warszawie. Zakochany w pantomimie. Od czasu do czasu raper. W wolnych chwilach uprawia stolarkę i co lubi podkreślać – nie boi się wyrzynarki. W naszym projekcie stawia pierwsze kroki w filmie.

Andrzej Stążecki

Aktor i DJ. Od 4 lat związany z grupą aktorską ŚDS przy ul. Grochowskiej. Człowiek o gołębim sercu. Ocean łagodności. Kolekcjoner kaset magnetofonowych. Zafascynowany włoską muzyką taneczną lat 80-dziesiątych.

I inni...

fot. Magdalena Hueckel

fot. Magdalena Hueckel

  • Facebook Basic Black
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon
  • Vimeo - Black Circle