Serwus. Jesteśmy grupą twórców, którzy od kilku lat pracują z osobami z niepełnosprawnością intelektualną, tak to brzmi terminologicznie.

Ale dla nas to są nasi znajomi, Piotr, Andrzej, Agata, Magda, Łukasz... cała ekipa wspaniałych ludzi, ze swoimi ograniczeniami i niedoskonałościami, ale kto by o tym myślał kiedy widzi się w nich tyle radości i szczerości. Andrzej chciałby być dj-em , Piotr uwielbia perkusję, jak w społeczeństwie, niektórzy się garną do działań inni mniej.

Kiedy z nimi gramy i bawimy się w sztukę czuć niebywałą chęć tworzenia, głód kreacji. Ale co oni mogą sami zrobić ? Brak sprawczości jest ich zmorą i przekleństwem,. Aż dziw, że poziom ich marzeń utrzymuje się stale na tak wysokim levelu. I bardzo dobrze... niech grają, niech tworzą, niech marzą.

Co możemy zrobić my, to dać im szanse na chwilowe spełnienie marzeń. Postawić obok wspaniałych artystów i wymagać od nich tyle ile można.

Nie więcej niż potrafią i nie mniej niż mogą.

Więc postanowiliśmy zrobić trzy klipy - każdy inny, każdy z inną energią ale wszystkie we współpracy z naszymi znajomymi z ośrodków. Był jeden ważny kierunek : klipy mają być pomostem artystyczno-społecznym, mieć wysoki poziom estetyczny i być wyzwaniem dla uczestników jak i aktywnych twórców, oraz uwzględniać ładunek empatyczny i emocjonalny.

 

Czy można wyciągnąć ,,spod klosza” osoby niepełnosprawne i zachować jednocześnie wysoki poziom twórczy ? Oceńcie sami. Wierzymy że takim działaniem możemy zwrócić uwagę opiekunów, rodziców, artystów i całego świata na ich marzenia, zalety, i ich prawa. Sztuka to potężne narzędzie w zbliżaniu ludzkich światów. Dziękujemy wszystkim którzy nam pomogli.

 

Załoga #MAMYTOJAKNIKT

  • Facebook Basic Black
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon
  • Vimeo - Black Circle